Aktualizacja Palworld wprowadza funkcję, której oczekiwaliśmy od premiery

Można to uczciwie powiedzieć Palworld od premiery w tym roku szturmem podbiła społeczność gier wideo dzięki stworzeniom inspirowanym Pokémonami i mechanice rozgrywki przypominającej gry przetrwania Arka: Przetrwanie ewoluowało.

Opracowany przez niezależne studio Pocket Pair, Palworld odnotował jak dotąd niesamowitą liczbę jednoczesnych graczy, przynajmniej na platformie PC, Steam. Według SteamBD, Palworld ma jednocześnie najwyższą liczbę graczy wszechczasów wynoszącą 2 101 867 i nie obejmuje to graczy grających na Xbox Series X/S i Xbox One. Co więcej, Palworld jest nadal w fazie wczesnego dostępu, można zatem założyć, że gra będzie ewoluować i ulepszać się z biegiem czasu dzięki serii aktualizacji zawartości.

W naszej recenzji pt Palworld, powiedzieliśmy: „Miejsca są trochę nierówne na krawędziach, ale projekt i produkt początkowy w zupełności wystarczą, aby kontynuować pracę. Dzięki oddanej społeczności, Palworld może być tylko lepiej. To jest Pokemony trzepak? Prawdopodobnie nie, ale zasługuje na swoje miejsce w rozmowie”.

W zeszłym tygodniu twórcy Palworld obiecał, że pojawią się nowe funkcje, ponieważ liczba graczy na PC i Xbox przekroczyła 25 milionów. Teraz dostępna jest najnowsza aktualizacja Palworld z łatką v0.1.5.0, która zostanie zainstalowana przy następnym uruchomieniu gry i dodaje bardzo pożądaną funkcję do gry.

Najnowsza łatka dla Palworld poprawia sposób, w jaki gracze łączą się i grają z innymi online, na przykład dodając możliwość przeglądania graczy online na serwerach dedykowanych, a także umożliwiając graczom wyszukiwanie według nazwy serwera. Obydwa mogą wydawać się dwoma małymi ulepszeniami, ale wszystko, co sprawia, że ​​gracze doświadczają tego trochę łatwiej, jest zawsze bonusem.

Inne poprawki obejmują możliwość tworzenia kopii zapasowych zapisanych danych za pośrednictwem ekranu wyboru świata, dodanie pełnej konfiguracji klawiatury i oczywiście łatka 0.1.5.0 naprawiła cały szereg zgłaszanych problemów i wprowadziła ulepszenia jakości działania.

Pocket Pair potwierdziło również, że obecnie pracuje nad poprawką w związku z raportami dotyczącymi niepowodzeń automatycznego zapisu w wersji gry na konsolę Xbox. Palworld. Oczekuje się, że poprawka tego konkretnego problemu pojawi się w następnej aktualizacji.

Palworld jest już dostępny na PC i Xbox jako tytuł wczesnego dostępu. Jest także dostępna bez dodatkowych opłat dla abonentów Xbox Game Pass. W tej chwili Pocket Pair nie ogłosił premiery na PlayStation.