Aktualizacja Palworld spotkała się z reakcją fanów, twórcy zmuszeni przeprosić

Twórcy PalworldFirma Pocket Pair Inc. musiała przeprosić fanów po tym, jak załatali grę i usunęli jeden z trudniejszych i zabawniejszych aspektów walki z bossami.

W niedawnym patchu Palworld otrzymał mnóstwo poprawek błędów i ulepszeń jakości życia, jednak zmienił także sytuację, w której gracze mogli łapać bossów w bitwach na wieżach. Graczom podobała się możliwość łapania bossów takich jak Zoe i Grizzbolt w kulach Pal i postrzegali to jako „osiągnięcie”, a nie problem z grą. Niestety, firma Pocket Pair Inc. nie była tego samego zdania i usunęła exploita.

Przenoszę na Twittera, deweloper odniósł się do sytuacji z przeprosinami, które mogą być żartobliwe lub nie, mówiąc: „W wyniku różnych błędów, które naprawiliśmy w najnowszej łatce, błąd, który umożliwiał graczom schwytanie bossa wieży, został w sposób niezamierzony naprawiony. Przepraszamy za nieumyślne naprawienie błędu.”

Na szczęście ci, którym udało się schwytać postać bossa przed aktualizacją, będą mogli trzymać go w niewoli i robić z nim, co im się podoba, ale w przyszłości odrzucono taką możliwość. Palworld, znany ze swojej satyry i humoru, mógł zdecydować się na pozostawienie błędu jako funkcji, ale twórcy powiedzieli, że to błąd, a błędy są eliminowane.

Dzieje się tak po kilku przypadkach Palworld ponownie pojawił się w wiadomościach, gdy Pocket Pair Inc. skomentował w zeszłym tygodniu spadek liczby jednoczesnych graczy. Deweloper powiedział, że nie przeszkadza mu to, że gracze idą grać w coś innego, ponieważ wiedzą, że wrócą. W przeciwieństwie do tego, gra świętowała także ogółem 25 milionów graczy, podzielonych na Xbox Game Pass i Steam, przy czym ten ostatni przejął lwią część bazy graczy. Powinna być aktualizacja Palworld jak tylko gra zacznie działać zgodnie z harmonogramem wczesnego dostępu.