Aktualizacja drugiego sezonu Obi-Wana Kenobiego drażniona przez Ewana McGregora

Fani serialu 2022 Obi-Wan Kenobi mogą chcieć zakryć oczy i uszy, ponieważ niedawny wywiad z gwiazdą Ewanem McGregorem ujawnia, że ​​drugi sezon może nie wchodzić w grę.

Wydany w maju 2022 r., Obi-Wan Kenobi to miniserial telewizyjny opowiadający historię Obi-Wana, który po przetrwaniu Rozkazu 66 żyje obecnie na wygnaniu pod pseudonimem „Ben”. Akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z 2005 roku Gwiezdne Wojny: Epizod III – Zemsta SithówObi-Wan ma za zadanie opiekować się synem Anakina, Lukiem, ale dzieje się tak do czasu, gdy zostaje wezwany z misją uratowania córki Anakina, Lei.

W serialu Hayden Christensen powrócił już w roli Dartha Vadera, a pierwszy sezon został ogólnie dobrze przyjęty z oceną 7,1/10 na IMDb w chwili pisania tego tekstu. Wygląda jednak na to, że drugi sezon nie jest planowany, przynajmniej jeszcze nie teraz.

W niedawnym wywiadzie udzielonym Ewanowi McGregorowi dzięki uprzejmości Różnorodność, aktor powiedział, że „bardzo chciałby” nakręcić drugi sezon, ale „nie ma jeszcze o tym mowy”. Dodał również, że podobno „dużo dzieje się w Disneyu”, ale nie podał więcej informacji.

Ta wiadomość być może nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę szefową Lucasfilm Kathleen Kennedy powiedział drugi sezon nie był w „aktywnym rozwoju” w 2023 r., ale powiedział, że „zawsze istnieje taka możliwość”, biorąc pod uwagę, że McGregor „naprawdę chce zrobić kolejny”.

W być może jeszcze bardziej zaskakującej wiadomości McGregor ujawnił również, że początkowo wahał się przed zagraniem roli Obi-Wana w filmie z 1999 roku. Gwiezdne Wojny: Część 1 – Mroczne widmo. „Nie sądziłem, że to w ogóle jest to, kim jestem” – powiedział McGregor.

„Kiedy te filmy się ukazały, tak bardzo ich nie lubiano. To było trudne. Pierwszy został przesunięty i wciąż musieliśmy nakręcić dwa kolejne! Dziwnie było grać w filmie, który był młotkowany” – powiedział. Jednak od tego czasu był wdzięczny, że przyjął tę rolę i jest zadowolony ze swojego występu pomimo początkowych negatywnych recenzji.

Czas pokaże, czy fani kiedykolwiek to zobaczą Obi-Wan Kenobi sezon drugi, ale skoro obsada i ekipa są już gotowe, szkoda byłoby nie zobaczyć, dokąd zmierza historia.