Abonenci PlayStation Plus zaniepokojeni marcową ofertą bezpłatnych gier i nie tylko

Abonenci PlayStation Plus zauważają prawidłowość dotyczącą comiesięcznych gier z poziomu Essential i martwią się o przyszłość.

Aby nieco skomplikować sytuację, rzeczywistość wygląda tak, że gry Essential w PlayStation Plus wydają się być coraz gorsze pod względem różnorodności.

Fani uważnie śledzą nowości w usłudze subskrypcji i doszli do zaskakującej świadomości, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy dotkliwie brakowało gier na PlayStation 4. Wskazał na to Kabirsingh84 kto powiedział: „W ciągu trzech kolejnych miesięcy związanych z grami Essential była jedna gra przeznaczona wyłącznie na PS4. Czy może to być nowy trend na przyszłość?”

Byłoby to ogromnym rozczarowaniem, gdyby tak było, ponieważ pomimo dostępności konsoli od lat wiele osób nie zdecydowało się jeszcze na aktualizację do nowej, błyszczącej konsoli Sony.

Komentując gry na PS5 dodane do usługi, jeden z użytkowników stwierdził, że to naturalne, że priorytetowo traktuje nowe, ulepszone wersje gier, mówiąc: „PS4 to konsola z 2013 r., PS5 z 2020 r. Od teraz możemy to łatwo stwierdzić będzie coraz więcej gier wyłącznie na PS5… faktem jest, że „nowsze” gry będą na nową konsolę.”

Inny użytkownik zauważył, że to, że na okładce gier widnieje informacja o PS5, nie oznacza, że ​​nie będą działać na PS4, ponieważ wielu może w nie grać na swojej obecnej konsoli i po prostu „przejść na wersję PS5”, gdy otrzymają nową konsolę .

Na koniec jeden z użytkowników powiedział, że jeśli kiedykolwiek pojawi się gra, która nie będzie działać na PS4, użytkownicy nadal będą mogli „co miesiąc dodawać gry na PS5 do swojej biblioteki za pomocą aplikacji PlayStation”.

To nie tylko zguba i mrok, w końcu więcej potencjalnych gier na PS5 oferowanych w PlayStation Plus otwiera drzwi dla bardziej uderzających gier na wyłączność, takich jak God Of War czy Marvel’s Spider-Man.