10 darmowych gier na Steam, które musisz wypróbować teraz, zanim znikną

Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, rozpoczął się najnowszy Steamowy „Next Fest”, który potrwa do 12 lutego, dając graczom PC ogromną liczbę wersji demonstracyjnych i wersji próbnych nadchodzących gier. Istnieją setki gier do wypróbowania, od uroczych i przytulnych symulatorów po kolejny horror, który cię przestraszy.

Przeszliśmy przez wiele „Następny festiwal” próbne gry, aby przynieść ci kilka śmieci, na które koniecznie powinieneś znaleźć czas, zanim znikną. Pamiętaj, że możesz wesprzeć te gry, nie tylko grając w wersję demonstracyjną, ale także dodając te, które Ci się podobają, do swojej listy życzeń.

Napęd Pacyfiku

Napęd Pacyfiku
Napęd Pacyfiku

Ta nadprzyrodzona przygoda trzyma cię w napięciu, ale jej rozgrywka jest nieco lewostronna, ponieważ jest to gra o przetrwaniu skupiona na prowadzeniu. Oznacza to utrzymywanie samochodu w odpowiednim stanie dzięki ulepszeniom i ulepszeniom podczas eksploracji „Olimpijskiej Strefy Wykluczenia” oraz unikania niebezpieczeństw. Z zaskakującą głębią, Napęd Pacyfiku to jedna z tych gier, które wywołują swędzenie, o którym nie miałeś pojęcia, a dodatkowo ma zabójczą ścieżkę dźwiękową.

WSKAZAĆ

WSKAZAĆ
WSKAZAĆ

Naszym miejscem jest Alternatywna Rosja WSKAZAĆ, survival horror, w którym zakonnica wyrusza w odkrywczą podróż wraz z diabłem. Jest to niepokojące zjawisko, które kilka razy przyprawiało mnie o ciarki podczas gry. To, co naprawdę wyróżnia się najbardziej, to tło w Rosji, które sprawia, że ​​przez cały czas trwania demonstracji czujesz się nieco odizolowany, jakby coś było tuż za twoim ramieniem. Równowaga między teologiami jest interesującą koncepcją i to zwierciadło dobra i zła zawsze zapewnia.

Balatro

Balatro
Balatro

Jako ktoś mający obsesję na punkcie budowania talii, Balatro wygląda na moją następną poprawkę, a jeśli jesteś taki sam jak ja, musisz spróbować. Balatro wykorzystuje pokera jako swoją bazę i stąd rozszerza grę poza wszystko, co kiedykolwiek widziałeś, tworząc nielegalne ręce i głupie kombinacje. To, że jest to roguelike, oznacza, że ​​będzie można grać w nieskończoność – grałem w wersję demo – i zawsze znajdziesz coś nowego dzięki kartom Jokera i sposobowi, w jaki zmieniają one grę, wywołując określone efekty.

Gwiazda Truckera

Gwiazda Truckera
Gwiazda Truckera

Czy chcesz zagrać w symulator ciężarówki, ale Ziemia wydaje Ci się nieco przyziemna? Gwiazda Truckera przenosi ładunki w przestrzeń kosmiczną i pozwala graczom podróżować przez galaktyki podczas realizacji dostaw. Warto poświęcić czas na dostosowanie ciężarówki – nie da się pokonać dodania silników odrzutowych do kabiny ciężarówki – a poza tym jest to dziwna mieszanka symulatora i niestandardowego projektu, który po prostu robi wszystko dobrze. Wędrówka po kosmosie, aby następnie zrzucić towary i wydać ciężko zarobione pieniądze na nowe naklejki, to czysta przyjemność. Być może rok 2024 będzie dotyczył pojazdów w dziwnych sytuacjach lub tłach?

Strażnik krypty

Strażnik krypty
Strażnik krypty

Jeśli uda ci się przejść obok uroczego głównego bohatera-kota, który jest na tyle uroczy, że zatrzyma cię w miejscu, znajdziesz uroczą MetroidVanię zbudowaną ze wspaniałych dzieł malarskich. Kto nie chciałby zagrać w grę rozpoczynającą się od motywu windy „Kot zostaje wysłany do zaświatów, aby zostać woźnym”? Walka jest niezwykle płynna i to samo można powiedzieć o różnych momentach platformówki, które nie istnieją tylko w płaszczyźnie poziomej, jak w przypadku niektórych MetroidVanias, ale poruszają się ze znacznie większą pionowością. Oprócz Pusty Rycerzczy istniała gra tak wspaniała jak Strażnik krypty w tym gatunku?

Karawana kawowa

Karawana kawowa
Karawana kawowa

Grałem w to zdecydowanie za długo, biorąc pod uwagę, że to kolejny atak na gatunek „symulatora gotowania”. Karawana kawowa jest na pozór niesamowicie urocza, ale pod spodem kryje się czasami brutalna gra chłodząca, która zapożycza elementy z gatunków, których się nie spodziewasz. Rozgrywka jest znajoma – przygotuj składniki i złóż zamówienie, w tym przypadku kawę – ale poza tym masz do poruszania się planszę roguelike, która obsługuje trudniejszych klientów, ulepszenia twojej przyczepy kempingowej, dodatkowe przepisy i składniki. To w równym stopniu relaks, jak i wciąganie.

Młynek do pieprzu

Młynek do pieprzu
Młynek do pieprzu

To może być moje ulubione demo ze wszystkich. Młynek do pieprzu jest całkowicie wciągający i wciągający. To platformówka 2D, w której ruch odbywa się płynnie, a trąbiące wiertło przebija podłoże i biega po okolicy. To niemal baletowe, gdy z dużą prędkością wbijasz się w ziemię, po czym wyskakujesz i wzbijasz się w powietrze. Ekran „Wszystko” zapewnia mnóstwo szczęścia podczas zbierania przedmiotów, pokonywania wrogów i eksploracji, korzystając wyłącznie z zoomów. Jest tu też trochę standardowej platformówki, która jest równie świetna, ale och, po prostu daj mi ćwiczenia.

Hauntii

Hauntii
Hauntii

Niektóre gry potrafią wciągnąć Cię już od strony wizualnej. Hauntii jest tak ładny, że każdy zrzut ekranu mógłby być wydrukiem na Twojej ścianie. Obszary w tej strzelance na dwa drążki są wyświetlane w trybie monochromatycznym, często z dość mocnym wykorzystaniem czerni i wykorzystaniem jednego koloru do przekazania emocji. Tym razem jest to prawdopodobnie najpiękniejsza gra w „Next Fest”, a gra, która się pod nią kryje, jest jak ze snu. Hauntii to „Urzekająca przygoda, podczas której odkrywasz tajemnice rozległego i tajemniczego świata”. Akcja jest zacięta, a strzelanie sprawia wrażenie, jakby miało siłę i siłę.

Southfield

Southfield
Southfield

Nasza główna bohaterka jest bardzo słodka – duże niebieskie stworzenie, które przypomina przytulność Disneya Baymax. Southfield wykorzystuje chaos oparty na fizyce, który widzieliśmy tak często w ciągu ostatnich kilku lat, dając graczom postać, która czuje się jak pijany maluch. Pomysł polega na założeniu gospodarstwa uprawiającego „chaotyczne uprawy” przy użyciu „zabawnych maszyn”. To śmiesznie niedorzeczne, gdy zataczam się do drzewa, które trzeba ściąć, i wymachuję toporem, zanim pień przypadkowo spadnie na ziemię. Jest dziwna, urocza i można w nią grać z przyjaciółmi, co zapewni jeszcze więcej śmiechu niż gra solo.

Turbowycieczka Małego Terry’ego

Terry
Terry

Niespodzianka! Wracamy do kolejnej gry o samochodach! Tym razem wystrzeliwujemy jednego w kosmos. Cóż, przynajmniej Terry. To jego marzenie. Ta gra pozornie ma wszystko; zwariowana historia, obsada wyjątkowych postaci, gęsto wypełniony otwarty świat i genialny ruch samochodowy. Terry może prawie wszystko w świecie „Sprankelwater”, a wszystko po to, aby zabrać swój ukochany samochód w nieznane miejsca. Zakochałem się w postaciach i odważnych projektach wszystkiego, od budynków po samego Terry’ego. Czeka Cię niezwykła przygoda.